Basur İlaç Tedavisi İle Geçer mi?

Basur, anüs içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı meydana gelen basınç ile doku zedelenmesi doğrultusunda meydana gelen bir rahatsızlıktır. Eğer oluşumunda rol oynayan basıncın meydana gelmesinde rol oynayan faktörlere tedbir alınmaz ve devam edilirse ilerleme göstererek dayanılmaz bir hal alabilir. Ağrı, kanama, kaşıntı ve yanma gibi çeşitli şikayetleri olan kişiler, hastalıkları en ileri safhalara ulaştığı taktirde otururken, kalkarken ve hatta yürürken zorluk çekmektedir.

Hastalık başlangıç aşamasındayken farkedilir ve gerekli önlemler alınırsa ilerlemeyerek 1. derecede kalacak ve sizi çok fazla olumsuz yönde etkilemeyecektir. Çünkü bu derecede ki memeyi siz bile hissetmeyeceğiniz için kaslar arasında sıkışması mümkün olmayacak ve böylece ağrı bile yapmayacaktır. Tek göreceğiniz bulgu kanama olacak onda da oluşum nedenlerine dikkat ederseniz büyük oranda devam etmeyecektir.

Günümüzde özellikle internet ortamında hemoroid hastalarının zaaflarını kullanarak çeşitli ürünlerin pazarlamasını yapan web sayfaları mevcuttur. Bu ürünler bitkisel karışımlar başta olmak üzere, sülük, ilaç, krem ve hatta kitap dahi olabilir. Hastaların doktor ve ameliyat gibi korkularından faydalanarak basuru tedavi ettiklerini iddia eden kişiler cüzdan doldurma yarışına hızla devam etmektedir.

Basur İlaçla Tedavi Edilir mi?
Edilmez. Evet kesin ve net bir şekilde basur hastalığı cerrahi ve bilimsel yollarla tedavi edilmediği sürece ilaç, bitkisel karışım, sülük gibi yöntemlerle asla ve asla iyileşmez, kaybolmaz. Eczanelerde satılan ilaç ve kremler şikayetlerin azaltılmasında elbette büyük rol oynar. Fakat hastalığı ortadan kaldırma gibi üstünlükleri maalesef yoktur ki ilaç üreticilerinin bu yönde bir iddiaları da yoktur. Fakat bitkisel ürün, sülük ve kitap pazarlamacıları ilaç üreticilerinin ve doktorların söyleyemediği sloganları atarlar. Örneğin; Basur hastalığına %100 çözüm, garantili tedavi, kesin geçiriyor gibi.. Bu sitelere inanarak tedavi olamaz yalnızca zaman ve para kaybı yaşarsınız. Ayrıca bunlarla geçirdiğiniz zaman içinde de hastalığınızın ilerleme göstereceğini de unutmamanız gerekir.

Basur Kremleri Hangileri?

Anestol Krem
İsminden de belli olacağı gibi krem formunda bir üründür. Anal fissür (makat çatlağı), Tromboze hemoroid (basur boğulması) ve basur gibi rahatsızlıkların size yaşattığı ağrıların dindirilmesi amacı ile kullanılabilir.

Hedensa Pomat
Tüp şeklinde krem formlu ürün ağrı ve şişliklere fayda sağlar içerdiği mentol kokusu ile ferahlık sağlar.

Hemoralgine Pomat
Krem formunda olan ürün kanama ve ağrıların hafiflemesinde rol oynamaktadır.

Kortos Krem
Basurun şikayetlerinden kaşıntı için çözüm bulabileceğiniz kremdir. Fakat içeriğinde kortizon bulunduğundan dolayı çok fazla kullanılması sakıncalı olabilir.

Procto-Glivenol
Ağrı, şişlik ve kaşıntıya karşı etkilidir. Herhangi bir yan etkisi görülmemiştir.

Basur İlaçları Hangileri?

Daflon
Anüste ki damarların kısmi olarak daralmasına olanak tanır ve oluşan şişlik ile kanamaları azaltmada rol oynar.

Doxium
Anüste ki toplardamarları toparlayarak burada ki kan dolaşımını düzenler. Bu doğrultuda şikayetlerinizde azalmış olur.

Basura Ne İyi Gelir?
Eğer evde basur tedavisi uygulamak en azından yaşattığı şikayetlerden bir nebze olsun uzaklaşmak istiyorsanız en basit yöntem sıcak su oturma banyosudur. İçine oturabileceğiniz büyüklükte ki bir leğenin içini yine sizi yakmayacak kadar ılık su ile doldurun ve içine oturun. Bu işlem sıkıntınıza iyi gelecek ve sizi rahatlatacaktır. Günlük olarak bir kaç tekrarlayabilirsiniz.

– Kabız kalmayın
– Ağır kaldırmayın
– Acı ve baharatlı tüketmeyin
– Fazla kilolarınızı vermeye çalışın
– Tuvalet ertelemeyin
– Günlük olarak kahvaltıdan sonra dışkılamaya çalışın

Basur Tamamen Nasıl İyileşir?
Tamamen yok olması ve rahat etmeniz için cerrahi yöntemlerle tedavi olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde uygulayacağınız hiç bir yöntemle iyileşemez ve basur memesini yok edemezsiniz.

1 Comment

Add a Comment
  1. Ne kadar güzel ve faydalı bilgi vermişsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemoroid (Basur) Hastalığı Neden Olur? - hemoroidnedenolur.com © 2018
iletişim | sitemap
Hemoroidnedenolur.com'da bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.

Biz Sizi Arayalım?