Basura Sülük Tedavisi

Basur hastalığı bulunan kişiler hastane ve doktor sendromundan dolayı çoğunlukla kendileri evde uygulayabilecekleri çözümlerin arayışına girerler. Eğer sülükle basur tedavisi yaptırmayı düşünüyorsanız bu yazımızı baştan sona dikkatli şekilde okumanızı rica ediyorum. Bu yazı tamamen sizin için özenle hazırlanmış ve emek verilmiştir. Dikkatli ve ayrıntılı şekilde eksiksiz okumanız tamamen sizin faydanıza olacaktır.

Sülükle Basur Tedavisi Nedir?
Geçmişten günümüze pek çok sağlık probleminin tedavisinde hacamat ismi verilen teknikler uygulanmaktadır. Hatta peygamber efendimizin de bu yöntemler ile tedavi olduğuna dair rivayetler söz konusudur. O kadar ayrıntılı bilemeyiz fakat konumuza dönecek olursak basur hastalığının sülükle tedavisinin bilimsel olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Neden mi? Hemen alt başlıkta açıklayalım.

Basur Sülükle Nasıl Tedavi Edilir?
Bilindiği üzere sülük kan emme eğiliminde olan bir hayvandır. İnsan veya hayvan vücudunun neresine koyarsanız koyun oraya yapışarak kan emme işlemine başlar. Kan emmesinin yanı sıra bazı sıvılarında salgılanmasında rol oynamaktadır.

Basur memesinin üzerine yapıştırılan sülük memenin içinde ki kanı emerek memenin küçülmesini hatta büzüşerek ufacık kalmasını sağlar. Kişiler ise hastalığım geçti artık kurtuldum diye sevinirken bir kaç gün sonra bakarlar ki o da ne? meme tekrar oluşmaya başlamış. Ama neden? Çünkü meme olarak ifade edilen yapı aslında toplardamarın bir parçası ve sülük orada ki kanı emdiğinde boşalsa da kan akışını durdurmadığı için bir kaç gün içinde kan tekrar oraya toplanarak memenin şişmesini sağlar. Yani orada ki kan akışını durdurabilme üstünlüğü yoktur ve kan akışı durmadığında anlam ifade etmemektedir.

Tedavi İçin Mutlaka Doktorunuza Başvurun
Doktor ünvanını alıp, insanların sağlıklarını tedavi etmek için yıllarca dirsek çürüten, kafa yoran insanlar neden var? Sizce bu tarz hastalıkların tedavisi evde bitkisel yollarla, sülükle veya ilaçla kolay bir şekilde olsaydı genel cerrahi uzmanlarına ihtiyaç olur muydu? Bunca tedavi merkezi bir dünya para verip hemoroid tedavisi için kullanılan teknolojik cihazları almaya gerek duyar mıydı? Arkadaşlar sülük hiç bir işe yaramaz demiyoruz belki bazı konularda faydası olabilir ya da olmaz bilemeyiz fakat uzmanlardan basur tedavisinin bu yolla asla iyileşmeyeceğini dinledik, öğrendik. Zamanınızı boşa harcayarak, paranızı çöpe atmayın. Doktorların günde onlarca kişiyi muayene ederek, tedavi ettiğini unutmayın. Dünyada ilk basur hastası siz değilsiniz ve sonda olmayacaksınız. Doktorun işi bu, tüm gün sizin gibi hastaları görmeye alışık. Utanmaya, çekinmeye lüzum olmadan muayenenizi olarak tamamen bilimsel ve sağlıklı yollarla tedavinizi olun.

1 Comment

Add a Comment
  1. Teşekkürler.Rendavu almıştım gidecektim…Beni bir yanlıştan kurtardı iz çok sağolun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemoroid (Basur) Hastalığı Neden Olur? - hemoroidnedenolur.com © 2018
iletişim | sitemap
Hemoroidnedenolur.com'da bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.

Biz Sizi Arayalım?