Hemoroid Nasıl Geçer?

Hemoroid halk dilinde ki ismiyle basurun tamamen geçmesinin tek yolu maalesef cerrahi yöntemlerle tedavi olmaktır. Maalesef diyorum çünkü insanların bir çoğu doktordan korkuyor veya hastalığın meydana geldiği bölgeden dolayı utanma problemi yaşıyor.

Ancak bu noktada utanılacak veya çekinilecek bir durum söz konusu değildir. Doktorlar gün içinde bir çok hastanın muayenesini ve tedavisini gerçekleştirmektedir. Bilmeniz gerekir ki rahatsızlıktan şikayetçi olan tek insan siz değilsiniz.

Hemoroid İçin Evde Uygulanacak Yöntemler Nelerdir?
Evde uygulanacak yöntemlerle hastalığa tamamen çözüm bulunmaz dedik fakat şikayetleri azaltılabilir. Cerrahi yöntemlerde dahil tedavi hangi yöntemle olursa olsun öncelikle kabızlık problemi aşılmalı ve tuvalet esnasında asla ıkınılmamalıdır. Kabızlık problemine çözüm bulduktan sonra aşağıda ki yollar denenebilir.

Sıcak Su Oturma Banyosu Önerilir!
Hemoroid 4 evreye ayrılan bir hastalıktır. 1. evre başlangıç aşaması olup, en gelişmiş durumuna 4. evre denir. 3. ve 4. evrelerde basur memesi kalçalar arasında sıkışıp kaldığında tromboze hemoroid denilen durum söz konusu olur, Türkçe’de bu durum “basur boğulması” olarak adlandırılır.

İçine oturabileceğiniz genişlikte bir leğen temin ederek çok kaynak olmayan ve kendinizi yakmayacağınız derecede ki sıcak suyla doldurun ve 15 dakika kadar içinde oturun. Sıcak su basur memesine iyi gelecek ve şikayetlerinizin azalmasına yardımcı olacaktır. Gün içinde istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Bu noktada az önce de belirttiğimiz gibi kabızlık mutlaka çözülmelidir ki sıcak su oturma banyosu işe yarasın.

Bunun dışında uygulanabilecek bir yöntem yoktur. Ancak başlangıç aşamasında olan rahatsızlığınız için size doktorunuz merhem veya ilaç önerebilir.

Cerrahi Yöntemlerle Tedavi Olunmalıdır
Hastalıktan tamamen kurtulmak için cerrahi yöntemlerle tedavi olmak gerekir. Cerrahi tedaviler ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere ikiye ayrılır. Günümüzde oldukça gelişen ameliyatsız yöntemlerle tedavi 10-15 dakika içinde mümkün olup hasta kesi, dikiş, pansuman, istirahat ya da benzeri dezavantajlara maruz kalmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemoroid (Basur) Hastalığı Neden Olur? - hemoroidnedenolur.com © 2018
iletişim | sitemap
Hemoroidnedenolur.com'da bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.

Biz Sizi Arayalım?