Basura (Hemoroid) İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Her bitkisel kür size uygun olacak anlamını taşımamaktadır. Bu sebeple mutlaka hastalığınızın teşhisi ve tedavisi için öncelikle bir doktora görünmeniz gerekmektedir.

Basur tıp dilinde ki ismiyle hemoroid, anüs bölgesinde meydana gelen basınç doğrultusunda damar genişlemesi ve doku zedelenmesi söz konusu olmaktadır. Basınç oluşumuna sebep olan etkenler çoğunlukla kabızlık ve beraberinde getirdiği ıkınma gereksinimidir. Bunun dışında sürekli ağır kaldırma, hareketsiz yaşam tarzı, hamilelik, fazla kilo gibi durumlar hastalığın oluşumunda rol oynamaktadır.

Basura hangi bitkiler iyi gelir?
Hastalığın tedavisi maalesef bitkilerle mümkün değildir. Ancak ilerlemesi durdurulabileceği gibi aynı zamanda şikayetler de azaltılabilir. Bitkileri kullanmanın yanı öncelikle kabızlığa çözüm bulmalı ve tuvalet ihtiyacınızı giderirken asla ıkınmamalısınız.

İyi gelen bitkileri şu şekilde sıralayabiliriz.

Güvercin Ağacı
Bu bitkinin kanamayı yatıştırma, şişen damarları güçlendirme etkisi vardır. Reçeteli olarak satılan hemoroid ilaçlarının çoğuda bu bitkiyi içermektedir. Kullanmadan önce mutlaka kullanımı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Aloe Vera
Bu bitki Afrika’da yetişmekte olup yapraklarında berrak bir jel içermektedir. Bu jel güneş yanıklarını ve yaraları iyileştirmede kullanılmaktadır. Hemoroid hastalığına da iyi gelen aloe vera evlerde de ev bitkisi olarak kolay ve rahatlıkla yetiştirilebilir. Aloe vera bitkisinin jelini elde ettiğinizde pamuk yardımıyla vak’anın üzerine uygulayabilirsiniz. Kullanımı ve etkisi doğrultusunda ki daha detaylı bilgiyi satın aldığınız yer veya kişilerden öğrenebilirsiniz.

Tavşan Memesi Bitkisi
Günümüze 2000 yıl öncesinden gelen bu bitki damar hastalıkları ve dolaşım sistemi sorunları için kullanılmış ve kullanılmaya devam etmektedir. Bu bitkinin içerisinde yer alan bileşenler kan damarlarının daralmasında rol oynamaktadır. Dolayısıyla hemoroid rahatsızlığının şikayetlerinin de azaltılmasına yardımcı olabileceği düşünülür. Bu bitkiyi içeren topikal kremler temin edilerek kullanım önerilerine uyulması ile kullanılabilir.

Karnıyarık Otu
Karnıyarık otunun kabuğu ve tohumu içinde bulunan psilyum, dışkı yumuşatıcı ve kabızlık giderici etkiye sahiptir. Kullanımı hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Diğer kullandığınız bazı ilaçların emilimini geciktirebileceği için bu ilaçlarla beraber kullanılmamalıdır. Eğer tablet olarak kullanıyorsanız bir bardak dolusu su ile içilmelidir.

Basura İyi Gelen Diğer Bitkiler
Altınbaşak otu
Gotu kola
Karakafes otu
Sarı kantaron
Civanperçemi

gibi bitkilerde iyi gelmektedir.

Ürünlerin nasıl kullanılması gerektiği hakkında detaylı bilgi sahibi olarak kullanmanız önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemoroid (Basur) Hastalığı Neden Olur? - hemoroidnedenolur.com © 2018
iletişim | sitemap
Hemoroidnedenolur.com'da bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.

Biz Sizi Arayalım?