Lazerli Basur Tedavisi

En önemli ve en yaygın karşılaşılan makat hastalıklarında başı çeken hemoroid rahatsızlığının tedavisi lazer teknolojisi ile elbette mümkündür. Fakat maalesef her basur hastasının tedavisi bu yöntemle yapılamaz. Önceki konularımızda da bahsettiğimiz üzere hemoroid iki çeşit ve dört dereceden oluşan bir hastalıktır. Dilerseniz öncelikle basur çeşitleri nelerdir ve nasıl anlaşılır başlığımız ile kısa bir hatırlatma yapalım.

Basurun çeşitleri
1- iç basur: En sık görülen hemoroid tipi olup kendi içinde 4 dereceye ayrılmaktadır. Anus içinden dışarı çıkan meme çoğunlukla dış basur sanılıyor olsada tamamen yanlış bir düşüncedir.

2- dış basur: anüs çevresinde cilt altından şişlikler oluşması şeklinde görülür. Nadiren karşılaşılan basur tipidir.

İç hemoroid dereceleri

1. Derece: hasta tarafından el ya da gözle hissedilemez. Tek belirtisi tüm derecelerde olduğu gibi kanamadır.

2. Derece: hasta parmağıyla anüs içinden dışarı çıkan memeyi hisseder. Bu meme dışkılama esnasında dışarı çıkarak dışkılama bittiği zaman kendiliğinden içeri girmektedir.

3. Derece: ilerleyen vakalardandır. Tuvalet ihtiyacı esnasında dışarı çıkan meme sadece hastanın eliyle ittirmesi sonucunda içeri girer.

4. Derece: En ileri dereceye ulaşmış vak’alar 4.derece olarak nitelendirilmekte olduğu gibi bu evrede ki meme sürekli dışarıda durmakta ve içeri girmemektedir.

Basurun Lazerli Tedavisi
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte lazer bir çok sektörde çeşitli alanlarda kullanılmaya başladı. Sektörlerden biride tahmin edebileceğiniz gibi sağlık alanıdır. Varis, basur gibi rahatsızlıkların tedavisi lazer ile mümkün olabilir. Yalnız maalesef her tip hemoroid için lazerle tedavisi olur demek doğru değildir. Çünkü lazerle tedavi yalnızca birinci derece hemoroit tedavisinde mümkün olabilmektedir.

İnsanlar bu konuda oldukça yanılmaktadır. Çünkü her çeşit vak’anın lazerle tedavi olabildiğini sanmakta ve bu yönde arayış içine girmektedir. Lazer dışında diğer basur çeşitleri derecesine göre lastikle boğma yöntemi, THD gibi ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilmektedir. Diğer tedavi yöntemleri de farklı sayfalarda ele alınacaktır.

Lazer ayrıca kanamalı basur vak’alarında kanın durdurulması için sıklıkla kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemoroid (Basur) Hastalığı Neden Olur? - hemoroidnedenolur.com © 2018
iletişim | sitemap
Hemoroidnedenolur.com'da bulunan yazılı ve görsel içerik çeşitli kaynaklardan derlenerek ziyaretçileri için paylaşılmış olup herhangi bir tedavi ya da teşhis niteliği taşımamaktadır. Sitemiz üzerinde sadece bilgi edinebilirsiniz. Teşhis ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız.

Biz Sizi Arayalım?